Rodzinna, świąteczna atmosfera w Czerewkach
W cudownej atmosferze przebiegło Ekumeniczne Spotkanie z Kolędą w Domu Pomocy Społecznej w Czerewkach. Spotkanie odbyło się z inicjatywy księdza Romana Kiszyckiego, proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kożanach. Organizatorami – wspólnie z parafią – był Dom Pomocy Społecznej w Czerewkach oraz Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny, a patronat honorowy nad spotkaniem objął wójt gminy Juchnowiec Kościelny, Krzysztof Marcinowicz. 

Niedzielne spotkanie zgromadziło zacne grono gości z  przedstawicielami duchowieństwa prawosławnego oraz rzymskokatolickiego. Czerewki odwiedzili też m.in. poseł na Sejm RP Aleksander Sosna, Wicestarosta Powiatu Białostockiego Jolanta Den, czy burmistrz Suraża Henryk Łapiński. Wszyscy zgodnie chwalili inicjatywę księdza Romana Kiszyckiego. Także dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Czerewkach Józef Domaszuk oraz dyrektor Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym Krzysztof Sokólski podkreślali, że z wielką ochotą przyłączyli się do pomysłu księdza Romana.
- Rozmawialiśmy już z księdzem Romanem o kolejnych Ekumenicznych Spotkaniach z Kolędą. Będziemy kontynuować zapoczątkowane w niedzielę spotkania także w następnych latach – dodał Krzysztof Sokólski.
- Na pewno warto – stwierdził wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz. – Księdzu Romanowi należą się wielkie słowa uznania za pomysł, a organizatorom brawa za piękną realizację przedsięwzięcia, które sprawiło tyle radości mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej i wszystkim gościom, którzy odwiedzili Czerewki.   
Braw naprawdę było wiele, bo i było kogo oklaskiwać. Zespoły zaprezentowały przepiękne kolędy, śpiewane w różnych językach. W Czerewkach swoje ogromne możliwości zaprezentował Chór Męski Parafii Św. Jerzego w Białymstoku, Chór Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku oraz znany w całym kraju, mający na koncie wiele występów poza granicami Polski Chór Ordynariatu Wojska Polskiego.    


DorotaK | 23.12.2014 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media