Odkrywaliśmy tajemnice Ziemi Juchnowieckiej
Tajemnice kościoła w Juchnowcu, historia cmentarza parafialnego, losy dworu w Janowiczach Kolonii i wychowanej w nim Stefanii Karpowicz – przyjaciółki Marii Skłodowskiej-Curie, zagadkowe kamienie z niezidentyfikowanymi kilkusetletnimi napisami – podczas wyprawy z księdzem Stanisławem Niewińskim odkrywaliśmy tajemnice Ziemi Juchnowieckiej.

Wycieczka spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Na liście był komplet uczestników, a w wyprawie brał udział też wójt Krzysztof Marcinowicz.
Kolejna odsłona Dni Ziemi Juchnowieckiej 2018 miała historyczny wymiar. Historyczny i trochę sensacyjny, bowiem w opowieściach księdza Stanisława nie brakowało wątków, które wciąż budzą wiele emocji oraz rozpalają wyobraźnię.
Poznaliśmy wiele niesamowitych faktów i hipotez na temat dziejów naszej gminy. Całość wyprawy zakończyliśmy w pięknej Hermanówce, gdzie czekał na uczestników wyprawy konkurs historyczny. Był też poczęstunek i ognisko w malowniczej scenerii.  
Dni Ziemi Juchnowieckiej biegną dalej. W czwartek o godz. 21 zapraszamy do parku przy ul. Jeździeckiej w Ignatkach-Osiedlu na kino plenerowe. Pod gwiazdami obejrzymy świetną polską komedię „Wkręceni”. W piątek w Koplanach odbędą się natomiast zawody wędkarskie o „Złotą Rybkę Juchnowiecką”. Początek o godz. 15.30.  

tomaszl | 28.06.2018 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media