http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Ekumeniczne Spotkanie z Kolędą
Wiadomość dodana przez: kboni (2014-12-16 07:45:24)

Chcemy zaproponować, aby ludzie trochę zwolnili tempo, wyciszyli się i skoncentrowali na nadchodzących świętach Bożego Narodzenia – mówi ksiądz Roman Kiszycki, proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kożanach. Ksiądz Kiszycki i jego parafia są pomysłodawcami „Ekumenicznego Spotkania z Kolędą”, które współorganizują Dom Pomocy Społecznej w Czerewkach oraz Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny. „Ekumeniczne Spotkanie z Kolędą” odbędzie się w niedzielę 21 grudnia o godz. 14 w Domu Pomocy Społecznej w Czerewkach. Patronat honorowy nad spotkaniem objął wójt Gminy Juchnowiec Kościelny, Krzysztof Marcinowicz. 


W trakcie przedświątecznego spotkania będziemy mogli wysłuchać pięknych kolęd. Zaprezentują je chóry z Białegostoku, a wśród wykonawców znajdzie się m.in. znany w Polsce Chór Ordynariatu Wojska Polskiego. 
- Cieszymy się, że znakomite chóry zawitają do praktycznie sąsiadującego z naszą cerkwią Domu Pomocy Społecznej. Sprawimy wielką radość osobom w nim mieszkającym. Pragnę jednak podkreślić, że spotkanie jest otwarte dla wszystkich mieszkańców. Zapraszamy katolików, prawosławnych, każdy może odwiedzić Czerewki, by wprowadzić się w atmosferę świąt Bożego Narodzenia – dodaje ksiądz Kiszycki.
W Czerewkach nie zabraknie przedstawicieli władz samorządowych. W „Ekumenicznym Spotkaniu z Kolędą” uczestniczyć będzie wójt Gminy Juchnowiec Kościelny, Krzysztof Marcinowicz, który objął patronatem honorowym niedzielne spotkanie. Patronat medialny sprawuje Radio Orthodoxia 102,7 FM.

adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=7109