http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: MELPOMENA 2016
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2016-05-25 09:32:01)

Wszystkich miłośników teatru w dniach 30.05 - 04.06 serdecznie zachęcamy do odwiedzenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Juchnowcu Kościelnym i uczestnictwa w I Wojewódzkim Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – Melpomena 2016 odbywającym się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego. W ramach tegorocznego przeglądu swoje sceniczne umiejętności zaprezentuje kilkadziesiąt zespołów dziecięcych i młodzieżowych z terenu całego województwa podlaskiego.Dnia 30 maja zapraszamy do Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny, gdzie młodzi deklamatorzy będą mieli okazję wykazać się podczas XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży  dedykowanego Gimnazjalistom (początek o godzinie 9.00) oraz Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków "O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki" (rozpoczynającego się o 10.00). W kolejnych dniach (31.05-03.06) odbędzie się przegląd spektakli zgłoszonych do konkursu teatralnego. Uroczyste podsumowanie Melpomeny, w tym ogłoszenie zwycięzców teatralnych oraz recytatorskich zmagań i wręczenie nagród oraz dyplomów uczestnikom Melpomeny zaplanowano na sobotę, 4 czerwca.

Spektakle konkursowe i recytatorskie oceni jury, w którym w I wojewódzkiej edycji Forum zasiądą: Dorota Białkowska-Krukowska (przewodnicząca) – aktorka Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku, Małgorzata Rokicka-Szymańska – kierownik Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego, Agnieszka Polińska – przedstawicielka Starosty Powiatu Białostockiego, Helena Marcinkiewicz – przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Ewa Jakubaszek - aktorka i kierownik Działu Teatralnego WOAK. Jury podejmie trud wyłonienia najciekawszych i najwartościowszych występów oraz najlepszych recytatorów.

Szczegółowy harmonogram oraz godziny występów poszczególnych zespołów znajdują się poniżej. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w I Wojewódzkim Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – Melpomena 2016 i tym samym wsparcie starań młodych artystów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Harmonogram pobierz


adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72505