http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Finał Dni Ziemi Juchnowieckiej
Wiadomość dodana przez: DorotaK (2017-07-07 15:07:14)

Czwartek w ramach Dni Ziemi Juchnowieckiej 2017 spędziliśmy z wakacyjną akcją LATO OK. Spotkaliśmy się w Olmontach. Były gry zabawy, konkursy, dużo śmiechu. Teraz przed nami już finał Dni Ziemi Juchnowieckiej. W piątek, 7 lipca spotykamy się w Juchnowcu Kościelnym, a święto gminy zakończymy wielkim piknikiem w Kleosinie. 


W piątek w Juchnowcu Kościelnym odbędzie się wieczór autorski połączony z prezentacją wznowionego wydania książki księdza Stanisława Niewińskiego o historii Ziemi Juchnowieckiej. Spotykamy się około godz. 19 (po wieczornej mszy świętej) w ogrodzie parafialnym.
Dni Ziemi Juchnowieckiej 2017 zakończymy w sobotę, 8 lipca w Kleosinie piknikiem i biegiem ulicznym „Przybij Piątkę w Kleosinie”. Pobiegnie z nami gwiazda sceny muzycznej – MEZO!!! Po biegu, MEZO pojawi się na scenie, aby wystąpić z koncertem stanowiącym finał obchodów święta gminy. Piknik rozpocznie się o godz. 16, start biegu o godz. 18, a koncert około godz. 20.30.Sam bieg cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Na starcie może stanąć ponad 200 zawodników. Kleosin odwiedzą goście z całej Polski. Mieszkańców gminy zachęcamy do czynnego udziału w imprezie, a w czasie biegu do kibicowania sportowcom. Zwracamy się jednocześnie z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności w godzinach 18.00 - 19.00. W tym czasie prosimy nie parkować pojazdów na trasie biegu oraz nie wyjeżdżać pojazdami lub motorami z posesji. Zwracamy się też z prośbą do właścicieli psów o zachowanie zasad bezpieczeństwa i zwrócenie szczególnej uwagi na swoje
zwierzęta.Trasa biegu wiedzie ulicami: Tarasiuka, Zdrojowa, Baczyńskiego, Jana Pawła II, Morcinka, Gałczyńskiego, Kruczkowskiego i ponownie Tarasiuka (dwa okrążenia po 2,5 km). Start i meta usytuowane będą przy ulicy Tarasiuka (na wysokości świetlicy). Na czas biegu wymienione odcinki ulic czasowo wyłączone będą z ruchu.
Szczegóły dotyczące Dni Ziemi Juchnowieckiej u organizatorów – w Ośrodku Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny (tel. 85 719 60 56 oraz 530 453 059) oraz na stronie www.okjuchnowiec.pl
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72751