Już w sobotę, 10 lipca odbędzie się 8. Bieg Konopielki! Bieg główny na 10 km startuje o godz. 12, a jego trasa prowadzi ulicami Juchnowca Dolnego. Wcześniej zapraszamy na stadion gminny w Juchnowcu na bieg familijny (godz. 11). Kto jest zainteresowany udziałem w imprezie może zapisać się na biegi bezpośrednio w Biurze Zawodów, czynnym od godz. 9. 

Czeka nas wielkie święto. Zainteresowanie biegiem jest bardzo duże. Na starcie stanie wielu zawodników z terenu naszej gminy. Przyjedzie też mnóstwo gości. Juchnowiec Dolny znajdzie się w centrum uwagi. Zapraszamy zatem mieszkańców do wychodzenia na trasę biegu i kibicowania zawodnikom. 

Start oraz meta biegu głównego usytuowane zostaną na stadionie w Juchnowcu Dolnym. Po starcie zawodnicy wybiegną bramą od strony lasu i po chwili skręcą w prawo. Po pokonaniu odcinka piaszczystej drogi znajdą się na drodze powiatowej 1503 B (ul. Stanisława Włoszka), skręcą w prawo i dobiegną do skrzyżowania z drogą powiatową 1502 B, po czym skierują się w ulicę Majową – główną ulicę Juchnowca Dolnego. Dalej obiorą kierunek na Wólkę. Na skrzyżowaniu w Wólce będzie pętla i powrót do Juchnowca. Z tym – i tu ważna rzecz – po wbiegnięciu do Juchnowca Dolnego zawodnicy skierowani zostaną w lewo drogami lokalnymi (przy kapliczce, mniej więcej na wysokości pętli autobusowej) na drugie okrążenie. 

W związku z biegiem w sobotę, 10 lipca w godzinach 12.00 – 14.00 dojdzie do ograniczeń komunikacyjnych na trasie biegu. Informujemy, że czasowo całkowicie wyłączone zostaną z ruchu komunikacyjnego odcinki trasy biegu - odcinek od torów kolejowych do skrzyżowania z główną ulicą Juchnowca Dolnego i dalej do Wólki. 

Mieszkańców przepraszamy za utrudnienia. Liczymy na wyrozumiałość i jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie.

Szczegóły dotyczące 8. Biegu Konopielki dostępne są w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym (tel. 85 719 60 56 i 530 453 059) oraz na stronie www.biegkonopielki.pl 

Bieg Konopielki 2021