Valentyna Veretska z Ukrainy została Konopielką Anno Domini 2021!

Po pasjonującej walce pokonała wielokrotną mistrzynię Polski w biegach długodystansowych Katarzynę Jankowską. Klasyfikację open 8. Biegu Konopielki wygrał Andrzej Leończuk z Białegostoku. W kategorii mieszkańców gminy Juchnowiec Kościelny najlepsi byli Julita Bielawiec z Kleosina i Jacek Jarmołowicz (Izabelin). Ale zwycięzcami mogą czuć się wszyscy, którzy stanęli na starcie i dotarli do mety w Juchnowcu Dolnym. Jesteście wspaniali!!! Upalne lipcowe południe, trudna trasa… Nic nie stanęło na przeszkodzie, by stworzyć w sobotę wspaniałe sportowe święto. Uśmiechy na twarzach zawodników, radość, entuzjazm – to był bezcenny widok. Zawodników do boju zagrzewała piękna Konopielka, dopingowali kibice. Wszyscy świetnie się bawili. Przed biegiem głównym na 10 km mieliśmy jeszcze wyjątkowy bieg familijny, po którym wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz mógł oficjalnie otworzyć 8. Bieg Konopielki. Bieg, który zapamiętamy na długo i do którego często będziemy wracać. Bieg, który nie zakończył się w Juchnowcu, a trwał w klimatycznym Frampolu przy muzyce i książkach.

Pełne wyniki 8. Biegu Konopielki dostępne są na stronie www.biegkonopielki.pl