W niedzielę byliśmy natomiast w Tryczówce i odwiedziło nas wielu znamienitych gości. Kolędował z nami Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Kolędowali również m.in. Biskup Supraski Andrzej oraz Wicestarosta Powiatu Białostockiego Roman Czepe. Patronatem honorowym spotkanie tradycyjnie już objął Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz.

W programie spotkania znalazły występy chórów: „Lanok” Niepublicznego Przedszkola Nr 1 im. Św. Młodzieńca Gabriela w Bielsku Podlaskim, Szkoły Podstawowej nr 47 w Białymstoku. Usłyszeliśmy chór Ośrodka Kultury „VIVA ARTE” oraz Chór „ANGELOS” Parafii Prawosławnej p/w Świętego Ducha w Białymstoku. Całość rozpoczął natomiast zespół ludowy „Czarnowiacy” z Czarnej Wsi Kościelnej.

Każda grupa spisała się doskonale. Serca widowni skradły dzieci z Bielska Podlaskiego. „Lanok” rozbawił i wzruszył. „VIVA ARTE” wspaniale zaśpiewał m.in. w języku ukraińskim kolędę„Oj na riczci, na ordani”, zaskakując publiczność. Młodzież SP 47 śpiewała po angielsku. „Czarnowiacy” zaprezentowali folklorystyczny styl, a zwieńczeniem koncertu był rewelacyjny występ zakończony bisami chóru Angelos. 

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w Tryczówce – i zespołom, i rewelacyjnej widowni. Dziękujemy również za wsparcie akcji „Ratujemy nóżki Milenki”, którą prowadziliśmy w Tryczówce. Cały dochód z prowadzonej zbiórki przekazany zostanie na operację nóżek Milenki Krysiuk i jej dalszą rehabilitację.

Jeszcze raz podkreślamy cudowną atmosferę spotkania. Przeniosła się ona na plebanię, gdzie po koncercie spotkały się chóry. Była wymiana doświadczeń, opinii. Było nawet ognisko. Naprawdę będzie co wspominać.

Razem z Ośrodkiem Kultury w organizację przedsięwzięcia zaangażowały się parafie – katolicka pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Tryczówce oraz prawosławna pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kożanach.

Patronat medialny nad imprezą objęły TVP 3 Białystok oraz Radio Białystok.