Szanowni Państwo,  
Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny informuje, iż w dniach od 12.07.2021 r. do 27.08.2021 r. na terenie Gminy Juchnowiec Kościelny przeprowadzana będzie inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest (eternit). Inwentaryzacje prowadzić będzie Zakład Analiz Środowiskowych Eko-precyzja z siedzibą w 43-450 Ustroń, ul. Sikorskiego 10. 

Zwracam się z prośbą do mieszkańców o pomoc pracownikom ww. firmy podczas wykonywanych prac w zakresie udzielania informacji, ankieterzy posiadają stosowne upoważnienia.

Zarządcy obiektów, w których występują ukryte formy azbestu, prosimy o zgłoszenie tego faktu w Urzędzie Gminy Juchnowiec Kościelny lub bezpośrednio do firmy Eko-precyzja, elektronicznie: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie: +48 694 025 853 lub poprzez wypełnienie ankiety online pod adresem: https://www.eko-precyzja.eu/ankieta.php

Brak uwzględnienia występowania wyrobów zawierających azbest w ewidencji gminnej może uniemożliwić otrzymanie dotacji na utylizację zadania polegającego na usunięciu wyrobów zawierających azbest w przyszłości.

Wójt
mgr Krzysztof Marcinowicz

Zadanie realizowane jest w ramach konkursu Azbest 2021! organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.