Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym, we współpracy z Zespołem Szkół im. Księdza Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym zrealizowała projekt teatralny o tajemniczo brzmiącej nazwie SPECULUM. Projekt realizowany w ramach Programu Edukacja Kulturalna, finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt trwał od czerwca do grudnia 2019 roku i był niesamowitą przygodą dla juchnowieckiej młodzieży z grupy teatralnej „Lustro” . Składał się z serii ciekawych warsztatów, rozwijających na wielu płaszczyznach umiejętności teatralne i twórcze, a jego zwieńczeniem był finałowy spektakl – nowoczesna inscenizacja Jasełek.

Teatralne zmagania grupy „Lustro” można zobaczyć na stronie Gminnej Biblioteki w Juchnowcu Kościelnym w zakładce Speculum pod adresem http://speculum.bibliotekajuchnowiec.pl/

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury