Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Żłóbek XXI wieku”. Dzieci, młodzież, dorosłych, całe rodziny zachęcamy do przedstawienia swoich wyobrażeń szopki bożonarodzeniowej osadzonej we współczesnym świecie. Na autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody.

Żyjemy w skomplikowanych czasach. Choroby, niepokoje, konflikty. Zmienia się klimat, pojawiają nowe technologie. Przed świętami dojdą pewnie nerwy dnia codziennego - szukanie prezentów, robienie zakupów, będziemy zabiegani i zestresowani. Jak co roku… Ale wierzymy, że każdy z nas znajdzie też chwilę na odrobinę refleksji, na spokojną rozmowę i uśmiech. Zwolnijmy trochę, uruchommy wyobraźnię. Zastanówmy się, jak mógłby dzisiaj, w XXI wieku wyglądać żłóbek, w którym Jezus przychodzi na świat. Czy ten żłóbek znalazłby się w wielkim nowoczesnym mieście, na cichej spokojnej prowincji, w miejscu gdzie jest niebezpiecznie, czy może gdzieś w naszym bliskim sąsiedztwie? Z doświadczenia poprzednich edycji konkursu wiemy, że odpowiedzi mogą być zdumiewające. Zdumiewające, ale i pouczające, dające do zrozumienia jak postrzegamy otaczający nas świat i dający świadectwo nieograniczonej wyobraźni.

Konkurs ma charakter otwarty. Pracę można przygotować samodzielnie, ale i grupowo (rodzinnie). Oprócz walorów typowo artystycznych komisja konkursowa oceni również pomysłowość oraz oryginalność. Prace przyjmowane są w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym do 4 stycznia 2021 roku. Rozstrzygnięcie nastąpi 6 stycznia 2021 roku. Na autorów najlepszych pomysłów czekają atrakcyjne nagrody, których łączna pula pieniężna wynosi 1000 zł.
Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.okjuchnowiec.pl oraz na facebooku Ośrodka Kultury. Informacje można uzyskać także telefonicznie pod numerami – 85 719 60 56 oraz 530 453 059.Plakat konkursu