W dniach 29-30 maja odbędą się zawody  kolarskie Orlen Wyścig Narodów i Orlen Lang Team Race. Zaplanowana trasa wyścigów przebiega między innymi przez teren naszej gminy. W zawodach wezmą udział kolarze z 22 reprezentacji narodowych i trzech grup regionalnych. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym na trasie zawodów.
W dniu 29 maja 2021 r. (sobota) peleton przejedzie na trasie Pomigacze-Księżyno Kolonia- Kleosin- Białystok  w godz. 14.30 - 14.45.  
W dniu 30 maja 2021 r.(niedziela) peleton przejedzie dwukrotnie:
- w godz. 12.15 - 12.20  na trasie Pomigacze-Księżyno Kolonia- Kleosin- Białystok
- w godz. 14.10 - 15.30 na trasie  Białystok-Kleosin-Księżyno Kolonia-Ignatki- Turośń Kościelna -Czaczki-Hołówki Duże-Hołówki Małe- Juchnowiec Dolny - Juchnowiec Kościelny- Wólka – Biele- Rostołty- Simuny--Hołówki Duże-Czaczki