Premiera filmu „Cichociemny z Klewinowa” za nami. Projekcja odbyła się podczas „Wieczoru Wolności” w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Kleosinie. „Wieczoru Wolności”, który na długo zapamiętamy. Będziemy pamiętać cudowną atmosferę, wyjątkową scenografię, wspaniałe komentarze, ciepłe opinie i niepowtarzalny klimat.
Nad filmem o podpułkowniku Janie Kamieńskim Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym pracował bardzo długo i niezmiernie miło, że w tak ważnym dla lokalnej społeczności momencie towarzyszyło nam wielu znamienitych gości z wiceministrem Edukacji i Nauki Dariuszem Piontkowskim i prezesem Fundacji im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej Bogdanem Rowińskim na czele.    

Gospodarzem spotkania był wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz, który był bezpośrednio zaangażowany w realizację filmu. Realizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do powstania materiału, w tym Jednostce Wojskowej GROM i Muzeum Powstania Warszawskiego. Film opowiada losy urodzonego w Klewinowie Jana Kamieńskiego - jednego z 316 Cichociemnych. Planowane są kolejne pokazy filmu, a z czasem będzie od dostępny także na kanale YouTube Ośrodka Kultury.
Podczas „Wieczoru Wolności” było filmowo, ale także muzycznie. Z pięknej strony zaprezentowały się chóry – wzruszenie wywołał występ zespołu Szkoły Podstawowej w Kleosinie pod opieką Anny Piekut, oklaski zebrała też grupa Ośrodka Kultury VIVA ARTE, której dyrygentką jest Jolanta Drużyńska. Dodatkowo Ania Piekut była też koordynatorką konkursu plastycznego „Skok ku Wolności”, który rozstrzygnęliśmy podczas niedzielnego spotkania. Patronatem honorowym konkurs objął wójt Krzysztof Marcinowicz.
Przeżyliśmy w Kleosinie naprawdę piękne chwile. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu „Wieczoru Wolności” – przede wszystkim dyrektorowi Marcinowi Hodunowi i jego nieocenionej załodze ze Szkoły Podstawowej. Dziękujemy harcerzom i harcerkom, na których zawsze można liczyć. Dziękujemy wreszcie wszystkim tym, którzy towarzyszyli nam w tym ważnym momencie i brali udział w wydarzeniu, które na długo pozostanie w pamięci.