Z nadzieją w Nowy Rok – pod takim hasłem organizujemy Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny, którego celem jest wsparcie osób poszkodowanych w pożarze w Kleosinie. Przypomnijmy, że do tragedii doszło przed miesiącem w jednym z bloków w Kleosinie. W wyniku pożaru dwie osoby zginęły, jedna w ciężkim stanie trafiła do szpitala, zniszczone zostały mieszkania. W Internecie prowadzona jest zbiórka dla poszkodowanych rodzin oraz na leczenie i rehabilitację osoby poszkodowanej w pożarze. Ich mieszkania  zostały zniszczone i wymagają remontu.

Włączając się w akcję pomocy wspólnie z Ośrodkiem Kultury  w Juchnowcu Kościelnym oraz Szkołą Podstawową w Kleosinie organizujemy Turniej Charytatywny, w którym wystąpią: GKS Gródek, Narew Choroszcz, Turośnianka Turośń Kościelna oraz Pasja Kleosin. Zapowiadają się ciekawe mecze, ale najważniejsze, że w trakcie turnieju zbierać będziemy fundusze i promować internetową zbiórkę pogorzelcom. Z powodu ograniczeń sanitarnych impreza odbędzie się bez udziału kibiców. Będzie natomiast na żywo relacjonowana na kanale YouTube Ośrodka Kultury. Możecie zobaczyć wszystkie spotkania, ale zobaczycie też specjalne studio, w którym prowadzić będziemy rozmowy z osobami zaangażowanymi w pomoc poszkodowanym. Swój udział w studio zapowiedział m.in. wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz, prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kopczewski. Będą włodarze gmin reprezentowanych w turnieju, a także lokalni przedsiębiorcy. Zapowiada się wyjątkowe wydarzenie online. Bądźcie z nami, oglądajcie transmisję, udostępniajcie link do wydarzenia! Dajmy nadzieję potrzebującym i niech nadzieja będzie w nas.

Link do transmisji: https://youtu.be/YFbhPedXUS0