Z nadzieją rozpoczęliśmy Nowy Rok. Spróbowaliśmy przekazać tę nadzieję tym, którzy najbardziej jej potrzebują. W drugim dniu 2022 roku wiele osób zaangażowało się w organizację Charytatywnego Turnieju o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. Celem turnieju było wsparcie poszkodowanych w pożarze w Kleosinie. Halę szkoły podstawowej w Kleosinie odwiedzili m.in. włodarze gmin reprezentowanych w zawodach – burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, wójt gminy Turośń Kościelna Grzegorz Jakuć i oczywiście wójt juchnowieckiej gminy Krzysztof Marcinowicz.

Byli przedstawiciele lokalnego biznesu, był prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kopczewski i piłkarze, którzy świąteczny czas postanowili spędzić na sportowo.
Jeśli chodzi o stronę sportową, to po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce w imprezie zajął GKS Gródek. Druga była Turośnianka Turośń Kościelna, trzecia Pasja Kleosin, a czwarta Narew Choroszcz. Ale nie wyniki były w niedzielę najważniejsze. Liczyła się nadzieja i pomoc, za którą dziękowali Agata i Konrad, którzy stracili w pożarze najbliższych. Swoje wsparcie możemy okazywać cały czas, ponieważ w Internecie prowadzona jest zbiórka na rzecz poszkodowanych. Działa pod linkami:
https://zrzutka.pl/6g8tsj

https://zrzutka.pl/n52w5a

Turniej rozegrano bez udziału kibiców. Relacjonowany był natomiast na żywo online. Całą imprezę „Z nadzieją w Nowy Rok” możecie obejrzeć na kanale YouTube Ośrodka Kultury - https://youtu.be/YFbhPedXUS0