Gminna Biblioteka  Publiczna w Juchnowcu Kościelnym zaprasza we wtorek, 21 czerwca 2022r.  o godz. 11:00 na spotkanie autorskie on-line z Justyną Bednarek (transmisja na żywo na fanpage`a Biblioteki na Facebooku Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym).

Tematem rozmowy będzie lektura szkolna „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Książka opowiada o tym, jak zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo.

Spotkanie organizowane w ramach projektu "Co autor miał na myśli – odczarowujemy lektury szkolne", odbywa się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. Patronat medialny - Wrota Podlasia, opieka medialna TVP Białystok.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

------------------------------

Justyna Bednarek – z wykształcenia romanistka, pisarka dla dzieci, autorka ponad 50 książek, w tym Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek, które weszły do kanonu lektur szkolnych, Pięciu sprytnych kun, Babcochy czy też serii o Dusi i Psinku-Świnku.

Za swoje książki dostała wiele nagród literackich (m.in. Warszawską Nagrodę Literacką, nagrodę Empiku „Przecinek i kropka”, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego czy tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY za ostatnią cześć „Skarpetek”).

Zanim spełniła swoje marzenie o pisaniu bajek, przez wiele lat pracowała jako dziennikarka, najdłużej – w miesięczniku "Kuchnia".
(Źródło: Wydawnictwo Literatura)