Przed nami piękna uroczystość 475-lecia powstania Parafii pw. Świętej Trójcy w Juchnowcu Kościelnym. Fundacja Parafii przez Stanisława Zachariaszewicza Włoszka wiąże się z początkami zorganizowanej Ziemi Juchnowieckiej. Losy naszych terenów pragniemy przypomnieć podczas wyjątkowego spotkania „Dumni z historii”. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę, 13 listopada o godzinie 17 w Ośrodku Kultury. Dzieje parafii i Ziemi Juchnowieckiej przybliży ksiądz Stanisław Niewiński – autor książek o lokalnej historii i największy znawca juchnowieckich dziejów. Mamy też artystyczną niespodziankę. W Juchnowcu wystąpią zespoły muzyki dawnej. W strojach z epoki Stanisława Włoszka zagrają i zatańczą do muzyki  czasów kształtowania się juchnowieckiej parafii. Na scenie zobaczymy Zespół Muzyki Dawnej „Ars Decorum” oraz Zespół Muzyki i Tańca Dawnego „Capella Antiqa Bialostoceiensis". Piękne stroje, cudowna muzyka, oryginalny taniec… Zapowiada się niepowtarzalny wieczór. Zapraszamy!