Podlaska Izba Rolnicza przyjmuje zgłoszenia kandydatów na członków komisji okręgowej.

Członkami samorządu rolniczego z mocy prawa są:

  • Osoby fizyczne i prawne, będące podatnikiem podatku rolnego w rozumieniu przepisów o podatku rolnym,
  • Osoby fizyczne i prawne, będące podatnikami podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych,
  • Członkowie rolniczych spółdzielni produkcyjnych posiadający w tych spółdzielniach wkłady gruntowe.

Osoby zasiadające w komisjach nie mogą startować w wyborach do izb rolniczych.

Osoby wchodzące w skład komisji pełnia swoje funkcje honorowo. Wojewódzkie Izby Rolnicze mogą uzyskać zwrot zryczałtowanych kosztów udziału w pracach komisji. Kandydatów do komisji okręgowej prosimy o zgłaszanie się poprzez wypełnienie zgłoszenia i zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz przesłanie go na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście do biura PIR w Porosłach, ul. Wierzbowa 57 w terminie do 07 czerwca 2023 r.