VI Wojewódzkie Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "MELPOMENA 2024"

 W dniach 20-22 maja 2024 roku, w malowniczym Juchnowcu Kościelnym, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie kulturalne - VI Wojewódzkie Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "MELPOMENA 2024". To już szósta edycja festiwalu, który z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę młodych talentów teatralnych z całego województwa podlaskiego.

Organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Juchnowcu Kościelnym, we współpracy z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego – Biblioteką Publiczną Powiatu Białostockiego oraz Zespołem Szkół im. ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym, forum jest świętem kreatywności, pasji i młodzieńczego entuzjazmu. W tegorocznej edycji zaprezentuje się dwanaście zespołów, które przez trzy dni będą rywalizować o tytuł najlepszego zespołu teatralnego.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej "Gali z Melpomeną" w piątek, 24 maja o godzinie 10:30. To moment, na który wszyscy uczestnicy czekają z niecierpliwością, gdyż to właśnie wtedy zostaną wręczone nagrody i upominki dla najlepszych grup. Dodatkowo, zwycięska grupa teatralna będzie miała zaszczyt wystąpić przed publicznością, prezentując swój talent.

Forum to nie tylko konkurs, ale również okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych znajomości i zanurzenia się w świecie wyobraźni i magii teatru. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych - rodziców, dziadków, dzieci i młodzież, aby w dniach 20-22 maja przybyli do Juchnowca Kościelnego i wspólnie z nami przeżyli fascynującą przygodę z Melpomeną. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest BEZPŁATNY, co jeszcze bardziej zachęca do udziału w tej kulturalnej uczcie.

VI Wojewódzkie Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "MELPOMENA 2024" cieszy się honorowym patronatem Wojewody Podlaskiego, Starosty Powiatu Białostockiego oraz Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. Wydarzenie to może również pochwalić się wsparciem medialnym ze strony Gazety Współczesnej, Kuriera Porannego, Polskiego Radia Białystok oraz Radia Akadera, co świadczy o jego znaczeniu i popularności w regionie.

Zachęcamy do odwiedzenia Juchnowca Kościelnego i doświadczenia magii teatru na żywo. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć na scenie młode talenty i wspierać ich artystyczny rozwój. Więcej informacji, w tym harmonogram występów, można znaleźć na stronie internetowej biblioteki oraz na profilu Facebookowym organizatorów. Do zobaczenia w Juchnowcu Kościelnym!