Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym zaprasza 13 października 2021 r. o godz. 10:00, na spotkanie on-line z Tomaszem Samojlikiem. Wystarczy odwiedzić fanpage Biblioteki na Facebooku https://www.facebook.com/gbpjuchnowieckoscielny, by wziąć udział w wirtualnym spotkaniu zorganizowanym w ramach projektu „Książka oknem na świat”.
Tomasz Samojlik – naukowiec, pracownik Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, zajmujący się zawodowo badaniem historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej. Autor książek dla najmłodszych, książek obrazkowych i komiksów, w których popularyzuje wiedzę o przyrodzie i jej historii. Twórca postaci żubra Pompika, ryjówki Dobrzyka, wilka Ambasadora i mnóstwa innych niezwykłych postaci. Seria książek Tomasza Samojlika o żubrze Pompiku została nagrodzona tytułem Podlaskiej Marki Roku w kategorii „kultura” za 2020, znalazła się też w Złotej Dwudziestce tytułów wybranych w plebiscycie zorganizowanym z okazji dwudziestolecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.
Wydarzenie organizowane w ramach projektu: „Książka oknem na świat”, odbywa się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. Patronat medialny - Wrota Podlasia, opieka medialna TVP3 Białystok.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji

Logo MKDNiS