Zapraszamy do udziału w wyjątkowej wyprawie. 22 stycznia, dokładnie w 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego organizujemy „Leśną wędrówkę śladem wspomnień Pawła Powierzy – Powstańca Styczniowego”. Rocznicę wybuchu powstania uczcimy zdobywając leśne ostępy w okolicach Hermanówki. Tam swoją powstańczą drogę zaczynał pochodzący z Niewodnicy Nargilewskiej Paweł Powierza. Powierza przeprowadził grupę powstańców rozbitych w bitwie pod Waliłami. Postaramy się poznać partyzancki szlak, a wyprawie towarzyszyć będą akcenty historyczne z udziałem grupy rekonstrukcyjnej. Spróbujemy z bliska przyjrzeć się losom powstańców, wcielić się w ich rolę. To będzie wielka przygoda, ale przede wszystkim wyraz patriotyzmu. Wędrówkę zakończymy ogniskiem, przy którym nie zabraknie powstańczych wspomnień i pieśni.

Na udział w wydarzeniu obowiązują zapisy. Prowadzone są w Ośrodku Kultury (tet. 85 719 60 56 oraz 530 453 059). Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14 w Ośrodku Kultury skąd autokarem przejedziemy w okolice Hermanówki. Tam nastąpi początek marszu leśnego. Marsz nie jest długi i przesadnie trudny, ale wymaga odpowiedniej kondycji. Prosimy też o ciepły ubiór, bo na powietrzu spędzimy sporo czasu. Ale warto. Warto poznać losy Pawła Powierzy, historię Powstania Styczniowego i oddać hołd bohaterom.
Projekt „Leśna wędrówka śladem wspomnień Pawła Powierzy – Powstańca Styczniowego dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa" w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864"
Partnerami wydarzenia są Zespół Szkół Im. Jana Pawła II w Kleosinie oraz OSP Hermanówka.